Till innehåll på sidan

Föräldraforum (FFH)

Snart dags för nästa FFH. Frågor mejlas till Emil Kilsäter senast 24/11

 

 Med anledning av den speciella situation som råder i och med Covid-pandemin påverkar detta även Föräldraforum Högalid (FFH).

Redan under vårterminen så ställdes de två planerade FFH-möten in. Under innevarande hösttermin, men eventuellt också vårterminen 2021, kommer FFH inte att genomföras som möten utan i stället som ”frågor och svar”. Ni föräldrarådsrepresentanter mejlar in frågor till undertecknad en vecka innan datum för FFH, därefter publicerar skolledningen svar på dessa frågor vid tiden för själva mötesdatumet. Publiceringen sker på Skolplattformen.

Så fort det är möjligt kommer vi att återuppta FFH som vanligt.

 

Nästa FFH ​ är 1 december 2020. Frågor mejlas till emil.kilsater@edu.stockholm.se senast 24 november 

 

Dela:
Kategorier: